Diğer

  11 – 15 Eylül Haftasında Bitcoin ve Kripto Yatırımcılarının Takip Etmesi Gerekenler!

  • 4 Eylül haftasına başlarken, Bitcoin fiyatı 25.970 dolar seviyelerinde işlem görüyordu. Hafta boyunca Bitcoin 26.443 dolara kadar yükseldi ancak bu seviyelerde tutunamadı.
  • Çarşamba günü önemli bir gelişme olarak, Binance’in Doğu Avrupa & Rusya Başkanı ve Rusya Bölge Genel Müdürü istifa etti. Binance’deki üst düzey yöneticilerin istifası, borsanın düzenleyici sorunlarının çok ciddi olduğunu yansıtıyor.
  • Salı günü, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, ABD Senatosunda ifade verecek. SEC, spot Bitcoin ETF karşıtı duruşuyla dikkatleri çekiyor.

  Bitcoin ve kripto para piyasası, kısmen volatil bir haftayı geride bıraktı ve şimdi çalkantılı bir haftaya doğru ilerliyor; Önümüzdeki hafta neler yaşanacak?

  Geçtiğimiz Haftada Piyasada Neler Oldu?

  kripto-para

  4 Eylül haftasına başlarken, Bitcoin fiyatı 25.970 dolar seviyelerinde işlem görüyordu. Hafta boyunca Bitcoin 26.443 dolara kadar yükseldi ancak bu seviyelerde tutunamadı ve tekrar 26 bin doların altına geriledi. Yazı sırasında 25.850 dolar seviyesinde işlem görmektedir.

  Pazartesi günü, Binance küresel ürün başkanı Mayur Kamat’ın düzenleyici sorunların ardından istifa eden yetkililerin arasına katılarak borsadaki görevinden istifa ettiği bildirildi. Binance’deki istifalar, kullanıcıları endişelendirmeye başladı. Ayrıca Pazartesi günü, Dünyanın en büyük kripto bahis platformu Stake’in hack saldırısına uğradığı bildirildi ve 41 milyon dolarlık bir kaybın olduğu tespit edildi.

  5 Eylül Salı günü, Visa’nın stablecoin çalışmalarında Solana blok zinciri ile işbirliği içinde olacağı açıklandı. SOL fiyatı direkt olarak etkilenmese de bu, ekosistem için önemli bir gelişmeydi. Aynı gün, X’in ABD’nin Mississippi eyaletinde ödemeler için para transferi lisansı aldığı bildirildi.

  6 Eylül Çarşamba günü ise Grayscale, SEC’e mektup gönderdi. Şirket, spot Bitcoin ETF’sinin onaylanması için SEC üzerindeki baskılarını devam ettirmeyi planlıyor. ABD Mahkemesi, SEC’in Grayscale’in spot Bitcoin ETF’sini reddetmesini haksız bulmuştu. SEC bu konuda sessiz kalmaya devam ediyor. Çarşamba günü önemli bir gelişme olarak, Binance’in Doğu Avrupa & Rusya Başkanı ve Rusya Bölge Genel Müdürü istifa etti. Binance’deki üst düzey yöneticilerin istifası, borsanın düzenleyici sorunlarının çok ciddi olduğunu yansıtıyor.

  Buna ek olarak 6 Eylül Çarşamba günü, ARK Invest’in spot Ethereum ETF başvurusu yaptığı bildirildi. Bu, VanEck’in 2021 yılındaki hamlesinden sonra yapılan ilk spot Ethereum ETF başvurusu. Henüz ABD’de spot Bitcoin ETF’si bile onaylanmadı ancak bu adımın Ethereum ekosistemi için büyük bir önemi olduğu kesindir.

  7 Eylül Perşembe günü, Stellar, 12 Eylül’de büyük bir duyuru yapacağını ima eden bir paylaşım yaptı. Şimdi Stellar topluluğunun gözü 12 Eylül’de. Perşembe günü JPMorgan’ın ödemeler ve işlemler için blockchain tabanlı bir token araştırdığı bildirildi. Bu hamle, kripto ekosistemi için büyük önem taşıyor, JPMorgan’ın böyle bir hamle yapması sermaye girişini hızlandırabilir.

  8 Eylül Cuma günü, Ripple, Fortress Trust şirketini satın aldığını bildirdi. Ayrıca, Apple TV’nin Sam Bankman-Fried’ın hikayesini anlatan bir film yapacağı açıklandı.

  Önümüzdeki Hafta Neler Olacak?

  Önümüzdeki hafta Bitcoin ve kripto paralar için çalkantılı bir hafta olabilir. Pazartesi günü takip edilmesi gereken önemli bir gelişme yok. Salı günü, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, ABD Senatosunda ifade verecek. SEC, spot Bitcoin ETF karşıtı duruşuyla dikkatleri çekiyor, bu, ifadede Gensler’a Bitcoin hakkında soruların sorulmasına yol açabilir.

  Çarşamba ve Perşembe günü ise ABD’deki ekonomik veriler önemli olacak: Çarşamba günü ABD’nin enflasyon verileri açıklanacak, Perşembe günü ise ABD’nin Üretici Fiyat Endeksi verileri açıklanacak. Bu iki veri, Bitcoin piyasasında volatilite yaratabilir.

  ABD’deki ekonomik gelişmelere ek olarak, iflas eden FTX borsasının varlıklarını tasfiye etmesi için mahkemeden onay alması bekleniyor. Bu varlıkların miktarları, kripto piyasasını satış baskısı altında bırakabilir.

  FTX’in mevcut varlıklarındaki en büyük 3 varlık ise şunlardır; 685 milyon dolarlık SOL, 529 milyon dolarlık SOL ve 268 milyon dolarlık BTC.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  IntoTheBlock, Gelecekteki Kilit Açmaların Worldcoin’in (WLD) Performansını Etkileyebileceği Konusunda Uyarıyor

  Çeşitli projeler tarafından büyük miktarlarda altcoin tokenlarının yakında piyasaya...

  Kaiko, ETF Listelemelerinin Ardından Ethereum’un Bitcoin’i Geçeceğini Öngörüyor

  Kaiko analistlerine göre, yeni ETF listelerinin ardından Ethereum’un Bitcoin’i...

  Trump vs. Biden: Mark Cuban, Yapay Zeka Algoritmalarının Seçim Sonucunu Etkileyebileceği Konusunda Uyardı

  Mark Cuban, devam eden ABD Başkanlık seçimi sırasında yapay...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  IntoTheBlock, Gelecekteki Kilit Açmaların Worldcoin’in (WLD) Performansını Etkileyebileceği Konusunda Uyarıyor

  Çeşitli projeler tarafından büyük miktarlarda altcoin tokenlarının yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor ve bu durum piyasa dalgalanmalarına yol açabilir. Uzmanlar, günlük 25 milyon dolarlık Bitcoin ihraç...

  Kaiko, ETF Listelemelerinin Ardından Ethereum’un Bitcoin’i Geçeceğini Öngörüyor

  Kaiko analistlerine göre, yeni ETF listelerinin ardından Ethereum’un Bitcoin’i geride bırakma ihtimali bulunuyor. Bu tahmin, kripto piyasasında birden fazla ETF öngörüsü arasında geliyor. Kripto topluluğundaki birçok...

  Bitcoin Fiyatının $63K Üzerinde Stabil Kalması Altcoinlere Yönelik İlgiyi Artırıyor

  Bitcoin (BTC) 63.000 doların üzerinde işlem görmeye devam ediyor, bu da altcoinlere olan ilgiyi artırıyor. Bu durum,...