100k USDC’nin kara listeye alınmasından sonra Tether de 39 ETH adresini kara listeye aldı!

Tether (USDT) para basıyor

100.000 dolar USD para (USDC) adresi kara listeye alındıktan ve sahibin erişimi engellendikten sonra Tether’den de haberler geldi.

USDC gibi dolara endeksli ve stabil kripto para üretiminde bulunan Tether, USDT’de tutulan 39 Ethereum adresini kara listeye aldı.

Horizon Games’de Ethereum araştırmacısı Philippe Castonguay tarafından söylendiğine göre Tether’e göre, Kasım 2017’den beri birçok adres yasaklandı.

Burada listelenen 39 adresin 24’ü sadece 2020’de kara listeye alındı. Bir başka çalışmada, bu yıl kara listeye alınan adreslerde 5 milyon 510 bin dolarlık USDT’nin tutulduğu belirlendi.

Kara listeye alınan adresten USDT gönderilemez ve bu adrese USDT alınamaz. Bu adreslerde tutulan urgan belirteçleri kullanılamaz hale getirildi.

Konuyla ilgili olarak The Block’a konuşan Tether’ın kardeş şirketi Bitfinex’in yetkilisi Stuart Hoegner, Tether’in kolluk kuvvetleri ile işbirliği yaptığını ve gerekirse adresleri engellemek için harekete geçtiğini söyledi. Hoegner, “Tether rutin olarak kolluk kuvvetlerine soruşturmalarda yardımcı oluyor. Adres dondurma özelliği sayesinde Tether, bilgisayar korsanları tarafından çalınan on milyonlarca doların tasarruf edilmesine katkıda bulundu.” şeklinde konuştu.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.