100.000 Dolarlık USDC Kara Listeye Alındı!

dolar

Coinbase ve Circle liderliğindeki CENTRE konsorsiyumu, 100.000 $ ‘lık hesabı dondurmak için hukuksal talebi nedeniyle bir USDC adresi kara listeye aldı.

Ethereum blok zincirinde dolar destekli USD Coin’i yayınlayan CENTER, bu hareketi doğrularken, Circle sözcüsü Josh Howkins, Haziran ortasında gerçekleşen kara listeleme olayını ayrıntılı olarak ele alamayacağını söyledi.

Etherscan’da görülen sürece göre, Blockchain Explorer; 16 Haziran 2020’de, USDC’ler yayınlayan CENTER’a ait olan 0x5dB0115f3B72d19cEa34dD697cf412Ff86dc7E1b hesabı tarafından bir “kara liste” işlev çağrısı yapıldı.

Cirle’nin web sitesindeki bilgilere göre; Kara listeye alınan bir adres, USDC akıllı sözleşmeleri aracılığıyla gönderme veya alma işlemlerini gerçekleştiremez. Circle ayrıca kara liste adreslerindeki USDC’lerin tamamen ve süresiz olarak kurtarılamayabileceğini de bildirdi.

Bir kullanıcı “Para bana ait” dedi!

Kara listeye alınan adresle bağlantılı başka bir adresin yorumlar bölümünde bir kullanıcı, adresin sahibinin belirteçleri kendisinden çaldığını iddia etti.

Merkez adına konuşan bir Çevre yetkilisi yaptığı açıklamada, “Merkez, güvenlik güçlerinin istek üzerine bir adresi kara listeye aldığını doğrular. Aldığımız yasal ve yasal talepleri ayrıntılı olarak açıklayamayız, ancak Merkez, yargı yetkisi olan bağlayıcı mahkemelerin kararlarına uymayı taahhüt eder. ”

Öte yandan, USDC’nin toplam arzı son zamanlarda 1 milyar doları aştı.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.