Perşembe, Aralık 3, 2020

1-10 Dolar Arasında ETH Tutan Adres Sayısı BTC Adreslerini İkiye Katlayarak 15 Milyona Ulaştı!

Kripto para veri sağlayıcısı Coinmetrics’in sosyal medya platformu Twitter’da yayınladığı grafiğe göre Ethereum, Bitcoin’i gölgede bırakmış gibi görünüyor.

BTC için yaklaşık 7,55 milyona kıyasla; 1 ila 10 dolar arasında para tutan tutan 15 milyona yakın ETH adresi var.

Veriler incelendiğinde cüzdanında 1 ile 10 dolar arasında Ethereum (ETH) bulunduran adres sayısının 15 milyona ulaştığı görülüyor. Bu sayı, benzer miktardaki 7,55 milyon Bitcoin adresinin neredeyse iki katı değerinde.

Coinmetrics’ten Ethereum ile ilgili bu verilerinde, Ethereum’un yılda 1 (bir) Trilyon Dolara ulaşan ilk blok zinciri olma yolunda başka bir analizini yansıtıyor. Cüzdanlarında 1 ila 10 dolar arasında bir Ethereum (ETH) bakiyesine sahip yüksek Ethereum adresi sayısı, kripto para birimi kullanıcılarının Bitcoin’e kıyasla ETH ağında işlem yapmayı daha uygun bulduğu anlamına geliyor. Son zamanlardaki şebeke tıkanıklığının getirdiği yüksek ETH gaz ücretleri olasılığına rağmen bu rakamlara ulaşıldı.

Geçtiğimiz hafta, kripto para piyasası, PayPal’ın kripto para birimi hizmetleri sunacağı haberleri ve BitGo dahil olmak üzere birkaç kripto şirketini satın almayı düşünen şirketin son raporları nedeniyle telaşlı bir hafta geçirdi. Tüm bu haberlerin bir sonucu olarak, PayPal bu hafta trend olan konu haline geldi. Bu hafta trend listesinde yer alan bir diğer olay, Ethereum’un 400 doları kırması ve ETH’nin kripto para piyasalarında değer kazanmaya devam edeceği ihtimaliydi.

Geçen günün en çok trend olanları #kripto dahil konular:

Yükseliş Devam Edecek mi?

PayPal’ın dijital varlıkların derinliklerine indiği bilinen bir gerçekle birlikte, bir sonraki büyük soru, Ethereum’un 500 $ ‘a kadar çeşitli direnç seviyelerini başarıyla kırıp kırmayacağıdır. Şu anda, Ethereum’u cüzdanında tutan tüm yatırımcıların Ethereum’u göz önünde bulundurması. Çünkü yakın gelecekte gerçekleştirilmesi planlanan ETH2.0’ın lansmanı ile beklentiler artıyor. Ayrıca Kasım ayında yapılacak ABD seçimleri de Ethereum’a yön verecek gelişmeler arasında yer alıyor.

Buradan gelen olumlu haberlerle yatırımcılar, Ethereum’un açık olduğunu ve yeni bir yükseliş trendi ile 500 $ seviyelerini aşacağını düşünüyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺42.24
  THYAO.IS₺12.19
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.69
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.83